Mustafa Kemal Atatürk

Tekirdağ Barosu Geleneksel 16. Halı Saha Futbol Turnuvası Duyurusu

Tekirdağ Baro Başkanlığınca, meslektaşlarımızla birlikte yargı teşkilatı mensuplarının da katılımıyla geleneksel hale gelen bahar halı saha futbol turnuvalarının bu sene 16.sı düzenlenecektir.

Tekirdağ Barosu Yönetim Kurulunun 29.03.2024 tarih ve 145 sayılı kararı gereğince bu yıl düzenlenecek olan turnuvada yer almak isteyen takımların katılım bedeli olarak yatırmaları gereken miktar takım başı 3.000-TL olarak belirlenmiştir.

Turnuvaya katılım gösterecek takım sayısına bağlı olarak değişiklik gösterebilecek olan turnuvamız 20.04.2024 Cumartesi günü başlayacaktır. 17.04.2024 Çarşamba günü mesai bitimine kadar aşağıda gösterilen şartlar dahilinde takım ismi ve oyuncu esame listeleri ile katılım bedeli olarak belirlenen 3.000-TL’nin Tekirdağ Baro Başkanlığı TR43 0013 4000 0115 0820 2000 05 IBAN numaralı hesabına açıklamaya takım ismi yazılarak gönderildiğine dair dekont örneğini info@tekirdagbarosu.org.tr adresine iletmeleri gerekmektedir. Katılım şartları ve turnuva kuralları aşağıdaki şekildedir. 

Takımlar en az 7 asil oyuncu ve tercihen en fazla 7 yedek olmak üzere 14’er kişiden oluşacaktır. Takımlarda yer alacak oyuncuların;

 *Tekirdağ Barosu’na kayıtlı Avukat veya Tekirdağ ve Çorlu Ağır Ceza Mahkemeleri Yargı çevresinde staja başlayan Stajyer Avukat, Adalet Bakanlığı Yargı teşkilatı bünyesinde görev yapan Hakim ve Savcıları,

*Her takımda aynı anda oyun alanında 4 kişiyi geçmemek şartıyla Tekirdağ ili sınırları içinde fiilen görev yapan Tekirdağ ve Çorlu Adalet Komisyonu Başkanlıklarına bağlı kalem personelinin, katip, mübaşir, Baro görevlisi, Tekirdağ Barosu Kimlik Kartı bulunan ve en az 01.01.2024 tarihinden beri Tekirdağ Barosu’na kayıtlı herhangi bir avukata bağlı olarak sigortalı çalışan Avukat Sekreterleri bulunabilir.

Skor rekabetinden öte meslektaş dayanışması hedeflenmekle kaleci vs. herhangi bir pozisyon için anılan katılım koşullarını taşımayan oyunculara istisna tanınmayacaktır.

Yine belirtilen koşulları taşımayan oyuncuların listelerde yer alması halinde bu oyuncular esame listesine yazılmamış sayılacaklardır.

Bu bağlamda takımlarda yer alacak oyuncuların tamamı Avukat, Hakim ve Savcılardan oluşabileceği gibi, takımlar her takımda aynı anda oyun alanında en fazla 4 (dört) tane Tekirdağ ve Çorlu Adalet Komisyonu Başkanlıklarına bağlı  ve fiilen görev yapan kalem personelinin, katip, mübaşir, Tekirdağ il sınırlarındaki Adliyelerde görevli ve fiilen görev yapan Adalet Bakanlığı personeli, Baro görevlisi, Tekirdağ Barosu’na kayıtlı herhangi bir avukata bağlı olarak sigortalı çalışan Avukat Sekreterlerinin katılımları ile oluşturulabilecektir.

 • Turnuva maçları Tekirdağ ili Süleymanpaşa ilçesi BAHÇE HALI SAHA tesisinde TEK DEVRE LİG USULÜ statüsünde oynanacaktır. Tekirdağ Barosu Spor Komisyonu gerekli gördüğü taktirde farklı ilçelerde belirlenecek bir halı saha tesisinde maçların oynatılmasına karar verebilir. Katılan takımların ilçe bazlı sayı durumuna göre Tekirdağ Barosu Spor Komisyonu müsabakaların oynanacağı tesisler konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Turnuva takımların tek grupta dayanışmayı teminen birbirleriyle en az bir kere oynaması esasına göre planlanmıştır. Müracaat süresinin bitimi olan 17.04.2024 tarihinde katılımcı takımların fazla olması halinde, turnuvanın süresinin uzayarak hava sıcaklarının arttığı döneme girilmesi ihtimaline göre, Tekirdağ Barosu Spor Komisyonu,  tüm takımları 2 (İki)  gruba kura ile ayrılmaya karar verebilecektir. Katılımın fazla olması halinde nihai statü 18.04.2024 tarihinde ilan edilecektir. Aksi taktirde bu duyuruda belirtilen statüde turnuva tamamlanacaktır.
 • Her takım 7 kişiden oluşacaktır. Takımlar 7 yedek oyuncu bulundurabileceklerdir. Takımın 14(On dört) kişilik oyuncu listesinde ismi olmayan oyuncu müsabakalara katılamaz. Turnuva statüsünün belirlenmesi akabinde turnuvanın devamının ve yürürlüğünün sağlanması için Tekirdağ Barosu Spor Komisyonu takımlarda yer alacak oyuncu sayısının arttırılmasına karar verme hakkına sahiptir.
 • Her oyuncu yalnız 1 takımda mücadele edebilir.          
 • Takımlar en az 7 kişiyle müsabakaya katılabilir. Maç başlama saatinde 7 kişiden az oyuncu bulunduran takım hükmen mağlup kabul edilir Takımların sahaya çıkmada bekleme süresi en fazla 10 dakikadır. Karşı takımın kabul etmesi halinde maç bir takımda en fazla iki kişi eksik şekilde oynanabilir.
 • Grup aşamasındaki maçlarda üst üste 2 maça çıkmayan takım turnuvadan diskalifiye edilir. Diskalifiye olan takımın diskalifiye öncesi aldığı skorlar aynen tescil edilerek kalan maçları aleyhine hükmen mağlup (6-0) olarak ilan edilir.
 • Turnuvadan çekilen veya maçlara çıkmayan takımların maçlarında hükmen mağlup statüsü uygulanır. Galip olan takım için skor, maçlardaki genel gol ortalaması dikkate alınarak 6-0 olarak tescil edilecektir.
 • Maçların oynanacağı tarih ve saatler maçların oynanacağı hafta içi belirlenip ilan edilecektir.
 • Her takım maçın oynandığı esnada, takım başına beş kez oyuncu değişikliği için oyunu durdurma hakkına sahiptir. Devre arasında değişiklik yapmak bu hakkı etkilememektedir. Oyuncu değişikliği için oyun durdurulduğu anda yapılacak değişiklik sayısında herhangi bir sınırlama yoktur.Bir takım durdurma hakkını kullanırken istediği sayıda oyuncu değişikliği yapabilir. Durdurma hakları her takım için belirlenmiştir. Karşı takımın oyunu durdurduğu esnada diğer takım da oyuncu değiştirmek isterse, bu değişiklik hakkı da diğer takımın kendi haklarından düşer. Bu değişiklik sayısının özellikle vakit geçirmeye yönelik ve benzeri şekilde kötüniyetli kullanılması halinde Komisyonun maç sırasında müdahale hakkı bulunmaktadır.
 • Müsabakalarda ofsayt kuralı uygulanmaz ve bir oyuncu kendi kalecisine ayağıyla bilerek pas (geri pas) veremez.
 • Turnuvada oynanan maçlar sırasında halı saha ayakkabısı dışında krampon ve benzeri ayakkabıların kullanımı kesinlikle yasaktır.
 • Maçta kırmızı kart gören oyuncu o maç için cezalı duruma düşer ve bir sonraki maçta da cezalı sayılır, görev alamaz. Kırmızı karta sebebiyet veren hareketin şiddetinin yüksek ve amacının kötüniyetli olması durumunda kırmızı karttan daha ağır bir cezayı gerektirdiği kanaati oluşması halinde Komisyonun müdahale hakkı bulunmaktadır. Bir maçta bir takımın 3 kırmızı kart görmesi durumunda hükmen mağlup (6-0) kabul edilir.
 • Grup maçları sonucunda tek grup durumunda grup birincisi olan takım ŞAMPİYON olmaya hak kazanır. İki grup olması halinde ise grup ilk dört sırayı alan takımlar çapraz eşleşmek suretiyle çeyrek final, yarı final ve final mücadelesiyle ŞAMPİYON takım belirlenecektir. Maç sayılarının arttırılması veya kısaltılması anlamında bu kuralda daha fazla ya da daha az takımın bir üst tura çıkması amacıyla Tekirdağ Barosu Spor Komisyonu değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Grup maçlarının bitiminde birden fazla sayıda takım aynı puana sahipse takımların sadece kendi aralarında yaptıkları maçlar dikkate alınır.
  Genel puantajda puanları eşit olan takımların;
  1. Öncelikle ilgili takımların kendi aralarında oynadıkları müsabakalardaki puan ve averaj üstünlüğüne göre,
  2. Eşitlik devam ediyorsa, genel puantajdaki gol averajına göre
  3. Yine eşitlik devam ediyorsa atılan gol sayısına göre,
  4. Bu koşullara karşın eşitlik devam ediyorsa hükümle yenilgisi olmayan takımın üstünlüğüne göre,
  5. Eğer bu koşullara karşın eşitlik devam ediyorsa Komisyonun yapacağı kura ile şampiyon veya bir üst tura çıkan takım  belirlenir.
 • Grup aşamasından sonra oynanacak maçlarda maçın normal süresinin berabere bitmesi halinde doğrudan 5’er penaltı vuruşu üzerinden penaltı atışlarına geçilir. Halen eşitliğin devam etmesi durumunda maçın galibini seri penaltı atışları belirler. Her penaltı vuruşu farklı bir oyuncu ve oyunda yer alan oyuncular tarafından kullanılmak zorundadır.

 

 

 • Maç süreleri 25dakika x 2 devre şeklindedir. Devre arası 5 dakikadır.

 

 

Kura ve fikstür çekimi 18.04.2024 tarihinde yapılacak olup kura çekiminin yapılacağı yer ve saat ayrıca ilan edilecektir. Fikstür durumu aynı gün Baro Başkanlığı internet sitesinden yayınlanacak ve takımlara ayrıca bir bilgi verilmeyecektir.03.04.2024